Naturalne sposoby na pchły
Nie trzeba mieć w domu zwierzaka aby zastanawiać się jak można walczyć z pchłami w naturalny sposób. Te pasożyty nie są bowiem wybredne. Chętnie pożywią się krwią zarówno zwierzęcia, jak i człowieka.
Oprócz tego, że są niezwykle irytujące, a ich ugryzienia bardzo swędzą, pchły mogą również przenosić wiele różnych chorób, dlatego tak ważne jest aby skutecznie z nimi walczyć oraz zabezpieczyć się przed ich powrotem.
Na rynku znajduje się wiele środków przeciwko pasożytom, jednak są one w głównej mierze chemiczne, co może powodować zagrożenie dla zwierząt oraz ludzi, szczególnie małych dzieci. Dlatego najlepiej jest poznać naturalne metody radzenia sobie z pchłami.
Jak pozbyć się pcheł?
Najpierw czesanie. Dokładny grzebień pomoże usunąć większość pcheł i ich jaj. Najlepiej robić to na zewnątrz lub w łazience nad prześcieradłem, wielokrotnie zanurzając grzebień w misce z wodą, aby usunąć pchły i ich jaja.
Kąpiel z ulubionym przez pupila szamponem dla zwierząt. Pchły zdechną podczas takiego zabiegu, pamiętać jednak należy, że taka operacja może okazać się niezwykle trudna dla właścicieli kotów, a także niektórych psów, które nieszczególnie lubią kontakt z wodą.
Płukanka przeciwko pchłom
Składniki: 3 szklanki wody, 5 kropli każdego olejku eterycznego z rozmarynu, mięty pieprzowej i eukaliptusa.
Wszystkie składniki łączymy w misce i polewamy zwierzę. Nie spłukujemy. Składniki nie są toksyczne dla zwierząt, ale ich zapach jest tym, czego nie lubią pchły. Mieszaniny można również używać jako spray pomiędzy kąpielami, aby kontynuować ochronę przed pchłami i skutecznie je odstraszać. Stosowana co dwa dni pomoże powstrzymać zarówno pchły, jak i kleszcze. Chociaż nie jest to substytut regularnej kąpieli, może pomóc chronić zwierzęta przed tymi pasożytami.
Pozbycie się pcheł w sposób naturalny, zamiast uciekania się do silnych środków chemicznych to jedna rzecz, natomiast wymaga pewnego wysiłku. Jednak biorąc pod uwagę zagrożenia, jakie stwarzają pchły dla zwierząt domowych i członków rodziny, warto.