Jak zadbać o psią sierść?

Zanurzając się w miękkich i bardzo przyjaznych włosach psa a może, też przytulić się do puszystego pupila to jest, jedna z prawdziwych rozkoszy! Jednak mało ludzi wie jak utrzymać tak lśniącą i miękką sierść u swojego psa. Wiąże się to z niekończącą się pracą i utrzymaniem dobrej jakościowo sierści.

Sierść psia to jest warstwa ochronna skóry

Sierść chroni Twojego pupila przed różnymi elementami takimi jak: niesprzyjające warunki pogodowe i zewnętrzne. W wyniku przez mnóstwo lat ewolucji u wilków i psów natura stworzyła owe dwie warstw sierści a jakie? Są to:

  • Podszerstek.
  • Włos okrywowy.

W owej postaci stanowią one bardzo skuteczną barierę nieprzemakalną i ochronną przed wszystkimi ujemnymi temperaturami. Różne rasy psów mają włosy krótkie bądź długie. Część psów nie posiada jednak podszerstka bądź jest, pozbawiona w ogóle sierści są, to psy nagie.

Zdrowe pożywienie = piękna sierść

Pamiętaj, jednak, że przez to, co podajesz, psu do jedzenia wpływa, to też na sierść owego pupila. Jeżeli je zdrowo i ma zapewnione wszystkie witaminy i pożądane elementy przez organizm psa jego sierść będzie stabilniejsza piękniejsza i bardziej wytrzymała.

Czesanie psa regularnie

Czesanie psa regularnie wpłynie też na odpowiednią zadbaną i piękną sierść. Jeden z kluczowych elementów do pielęgnacji psa to właśnie jego częste i regularne czesanie. Poleca się czesać psa codziennie minimum przez 30 minut. Daje to, że pies aż tak nie linieje, podczas sezonów a też jego sierść jest, bardziej puszysta i zdrowa, a też nie zalega, żadna stara sierść co psuje, to ową nową sierść.

Kondycja sierści to i kondycja psa

Pamiętaj, że piękna i zdrowa sierść ma też wpływ na kondycje psa, która wpływa ze zdrowego trybu życia zbilansowanej diety i odpowiedniej sierści pies ma lepszą kondycję. Tak jest, ponieważ ma mniejsze szanse na ryzyko różnych chorób czyhających na dworze.

Regularne kompanie psa

Nie można codziennie myć owego psa, bo zamiast mu pomóc może, zaszkodzić a też pies może, nabawić się lęku do wody, ale mycie psa raz na miesiąc czy raz na dwa miesiące dobrze wpłynie na rozwój sierści u pupila, która będzie jeszcze lepiej wyglądać, a przy tym też straci swoją starą sierść zalegającą.