Czym najlepiej myć podłogi, gdy mieszaka z nami kot?

Jeśli jesteśmy właścicielami kota, to z pewnością zależy nam na jego zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Dbamy więc nie tylko o zwierzaka, ale również o higienę pomieszczeń w których przebywa. Wiadomo, że kot najczęstszy kontakt ma z podłogą i to właśnie o nią należy zadbać w szczególności.

Nikomu nie trzeba przypominać o tym, ze o czystość podłóg w naszym domu lub mieszkaniu należy odpowiednio dbać bez względu na to czy mamy futrzaka czy nie. Jednak, gdy mieszka z nami kot, to wtedy warto jest zwrócić szczególną uwagę, na to czym myjemy podłogi. Chemia i płyny nie zawsze są przyjazne dla naszego pupila i czasami wpływają negatywnie na jego zdrowie. Zdarza się, że koty reagują alergicznie na substancje zawarte w środkach czystości. Prostym sposobem na ogarnięcie tego problemu, jest zamiana środka czystości na zwyczajne mydło w płynie. Równie dobrze sprawdza się w myciu podłóg płyn do kąpieli. Być może nie takie jest przeznaczenia mydła i płynu do kąpieli, aby usuwać nim zanieczyszczenia i brud z podłóg, ale jeśli się sprawdza i przy tym nie szkodzi naszemu pupilowi, to dlaczego nie? Zastanówmy się nad tym przez chwilę, gdy następnym razem będziemy sięgać po chemię ze specjalnym przeznaczeniem do mycia podłóg.

W sklepach środków czystości jest naprawdę ogromny wybór. Zapewniają skuteczność, kuszą zapachem świeżości, a nawet samym opakowaniem. Jednak to co jest dobre dla nas, nie zawsze musi dobre dla naszego pupila. Oczywiście nie znaczy to, że wszystkie koty reagują alergicznie na specyfiki do walki z brudem.