Miauczenie kota — co oznacza?

Najmłodsze dzieci nawet doskonale wiedzą, jaki odgłos wydaje kot. Charakterystyczne miauczenie kota, ale mało osób wie i zdaje sobie sprawę z tego, na jaką szeroką skalę różnorodnych dźwięków dysponuje te zwierzęcia, żeby, zrozumieć to fantastyczne zwierzę musimy poświęcić na to jednak trochę czasu, by, zrozumieć co oznacza owo miauczenie kota.

Dlaczego kot miauczy?

Koty miauczą tylko i wyłącznie we wczesnym dzieciństwie, wówczas wydany dźwięk ma na celu zwrócić uwagę swojej matki, a też by zostały spełnione obowiązki względem owego kotka. Co jest prawdą to jest taka prawda, że w późniejszym czasie owe koty też wydają, z siebie różnorodne dźwiękiem jednak od momentu odchowania miauczenie przybiera, tylko i główną rolę komunikacji ze swoim właścicielem. Miauczenie kota z pewnością jest to dźwięk, który jest bardzo ciężko zignorować, bo jest on głośny i wzbudza, on szereg różnych reakcji i emocji a owo zwierzę dobrze zdaje, sobie z tego sprawę.

Jak komunikuje się kot?

Koty rozmawiają za pomocą użyciu trzech kategorii sygnałów, a teraz właśnie Ci je zdradzimy. Są to takie jak:

  • Zapachowe, kot wydziela fermony, przez które oznacza terytorium, ale są one niewyczuwalne dla człowieka.
  • Wizualne, to szybko rozumiana przez człowieka mowa kota.
  • Dźwiękowe, to chyba najbardziej znana metoda porozumienie się kota z człowiekiem, który wydaje ów kot.

Co może oznaczać owe miauczenie kotka?

Każdy właściciel kota powinien zdawać sobie sprawę, że miauczenie występuje pod różnymi postaciami, tonacjami i formatami, ale co dokładnie to oznacza? Są różne metody kota, ale powiemy, te, które są najbardziej znane przez człowieka.

  • Brak bądź niewystarczająca ilość uwagi.
  • Zaspokojenie swoich potrzeb, które potrzebują pomocy człowieka.
  • Bóle różnorodne bądź i choroba kota.
  • Starzenie się kota, działa to tak samo, jak u człowieka miewają problemy i je sygnalizują. Płacz i tęsknota za człowiekiem, który wyszedł.

1 thought on “Miauczenie kota — co oznacza?

  1. Mój kot miauczy bez przerwy, czy coś chce, czy jest szczęśliwy, zawsze zamiauczy, żeby zakomunikować, że jest obecny w domu .

Comments are closed.